Pigmenty do oczu są rzadko spotykane w codziennym makijażu. Powodów, aby stosować je okazjonalnie, jest wiele. Mają one wyraziste kolory, zazwyczaj nakłada się je na bazę lub specjalny klej i efekt, jaki dzięki nim uzyskujemy, jest kojarzony z makijażem okazjonalnym. Zatem jakie propozycje wykorzystania pigmentu mają dla nas stylistki i co się wiąże z jego aplikacją?
Pigmenty do oczu – jak wykorzystać ich właściwości
Wiele kobiet w swojej kosmetyczne posiada pigmenty do oczu, co w nich takiego zaskakującego? Pierwszą rzeczą jest ich intensywna barwa – już niewielka ilość pigmentu daje nam spektakularny efekt, a im mniej produktu wykorzystujemy tym starcza na dłużej. W ofercie sklepu manybeauty.pl znaleźć możemy wiele wersji pigmentów. Wysokonapigmentowane, kolorowe i wielu odcieniach starczają na długi czas, a ich spektakularnego efektu po aplikacji możecie być pewne. Korzystając z właściwości pigmentu do oczu, możemy go użyć do body paintingu. Dzięki sypkości dopełni on każdy makijaż, niesamowicie rozświetlając. Pigmenty do oczu mają intensywne barwy, ale to nie oznacza, że nie występują delikatne i matowe wersje. Ten kosmetyk sprawdzi się nie tylko w nocy, rozświetlając twarz, lecz także w dzień, stosując go zamiennie z cieniem do oczu. Pigmenty z reguły przeznaczone są do stosowania w okolicach powiek, jednak nie jest zabronione stosowanie w innych częściach. Sporą część wykonywanego make-upu upiększyć możemy dodaniem odrobiny blasku i połysku. W taki sposób stworzymy zaskakujące i często niespotykane kreacje, świetnie sprawdzające się w wielu sytuacjach. Miejscem, w którym zazwyczaj nakłada się pigment poza twarzą, są obojczyki – taki sposób doskonale dopełni look, podczas noszenia sukienek z odkrytymi ramionami. Pigment ma również przewagę nad cieniami wiążącą się z jego wyglądem po nałożeniu. Żeby uzyskać taki sam efekt, stosując cienie, wymagane jest użycie więcej niż jednego produktu.
Metody nakładania pigmentu – co warto wiedzieć?
W aplikacji pigmentu rozróżniamy jego dwa rodzaje. Pierwszy z nich to nakładanie tzw. ”Mokre”. Charakteryzuje się wcześniejszym nałożeniem bazy pod cienie, nie jest wymagana duża jej ilość, wręcz zalecana jest cienka warstwa. Ma być ona niewidoczna, lecz zarazem ma utrzymywać pigment na powiece. Ten rodzaj aplikacji jest najczęściej stosowany, kiedy chcemy uzyskać połysk. W przeciwieństwie do pierwszego rodzaju drugi nakładamy na suchą skórę. Po zaaplikowaniu uzyskujemy matowy efekt, z powodzeniem zastępujący standardowe cienie do oczu.