urodomania.pl

Blog tematyczny o modzie, zdrowiu i stylizacjach.

ModaUroda

Jakie są godne polecenia sposoby na ładne paznokcie?

Jakie są godne polecenia sposoby na ładne paznokcie?

Piękne paznokcie wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Powinna ona obejmować ich regularne nawilżanie oraz ochronę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Dzięki właściwie dobranym zabiegom paznokcie są zdrowe, mocne i nie wymagają malowania lakierem. Zgodnie bowiem z ostatnimi trendami mocne kolory i zdobienie paznokci, zastępuje ich zadbany i naturalny wygląd.

W jaki sposób można zadbać o piękne paznokcie?

Jak wspomniano powyżej, aby paznokcie prezentowały się niezwykle atrakcyjnie w wersji naturalnej, konieczna jest ich regularna i staranna pielęgnacja. Wówczas takie ładne paznokcie są silne, zdrowe i prezentują się schludnie. Nie można również zapominać o tym, że lakiery do paznokci w znacznym stopniu wysuszają płytkę oraz ograniczają dostęp do niej powietrza. Dochodzi wówczas do nadmiernej łamliwości paznokci. Stają się one matowe, mało elastyczne oraz mają tendencje do rozdwajania się. Dlaczego właśnie pierwszym krokiem w walce o odzyskanie zdrowych i silnych paznokci jest zaprzestanie ich malowania.

Na jakie inne elementy należy zwrócić uwagę?

Paznokcie ulegają uszkodzeniu nie tylko na skutek ciągłego stosowania lakieru, ale również w wyniku kontaktu z detergentami. Dlatego właśnie podczas ręcznego mycia naczyń czy sprzątania mieszkania z użyciem specjalnych płynów należy stosować rękawiczki ochronne. Nie bez znaczenia jest również stosowanie zbilansowanej diety. Musi być ona bogata w orzechy, pestki słonecznika i dyni. W jadłospisie powinny znaleźć się produkty bogate w krzem, cynk i miedź.

Jakie zabiegi pielęgnacyjne warto stosować?

W celu poprawy kondycji i wyglądu paznokci warto stosować odżywcze kąpiele w oliwce. W tym celu należy połączyć pół szklanki podgrzanej oliwy z oliwek z kapsułką zawierającą witaminy A i E. Paznokcie należy zanurzyć w mieszaninie na około 10 minut, a po tym czasie nadmiar oliwki na skórze zetrzeć papierowym ręcznikiem. Po zabiegu nie jest wskazane mycie rąk przez pewien czas. Tego typu pielęgnacja powinna być wykonywana dość regularnie, a zamiast oliwy z oliwek można z powodzeniem wykorzystać olejki dostępne w sprzedaży aptecznej lub drogeryjnej. Może to być na przykład olejek rycynowy, który zapobiega pękaniu i rozdwajaniu się płytki lub nawilżający płytkę paznokci olejek arganowy. Poza tym, w szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są odżywki witaminowe zawierające w swoim składzie między innymi ceramidy, kreatynę, a także kwasy tłuszczone czy wapń. Są one aplikowane za pomocą pędzelka, a nadmiar produktu powinien być delikatnie wcierany w płytkę paznokcia.

Udostępnij