urodomania.pl

Blog tematyczny o modzie, zdrowiu i stylizacjach.

UrodaZdrowie

Szczotka do masażu na sucho – jakie są zalety jej używania?

Szczotka do masażu na sucho – jakie są zalety jej używania?

Masaż brzmi jak przyjemna i ciekawa czynność, za którą trzeba zapłacić. Okazuje się jednak, że można go wykonać samodzielnie w domu – oczywiście biorąc pod uwagę swój stan zdrowia i indywidualne umiejętności. Szczotka do masażu jest dobrym pomysłem na to, zadbać o siebie, a także sprawić komuś radość – zestawy prezentowe ze szczotką w roli głównej są powszechnie dostępne.

Szczotka do masażu na sucho – dlaczego jest tak popularnym produktem drogeryjnym?

Zwiększone zainteresowanie szczotką do masażu na sucho wynika z wszechobecnej mody na prowadzenie zdrowego trybu życia. Trzeba przyznać, że akurat ten trend jest dość cenny – społeczeństwo zaczyna dostrzegać wartość naturalnych terapii, zbilansowanej diety oraz ruchu w codziennym życiu. Nic dziwnego, że także o skórę chce się zadbać bez konieczności używania drogich kosmetyków lub środków farmakologicznych.

Jakie właściwości ma regularne masowanie ciała szczotką?

Wykonywanie masażu szczotką na sucho ma wiele korzyści dla organizmu. Przede wszystkim wymienia się tutaj złuszczanie martwego naskórka, zwiększanie krążenia krwi i usprawnianie przepływu limfy. Dzięki temu można widocznie zmniejszyć cellulit, zniwelować obrzęki ciała oraz wygładzić skórę. Poza tym, użycie szczotki do masażu jest po prostu bardzo relaksujące i orzeźwiające jednocześnie. Uczta dla zmysłów gwarantowana. Dla poprawy zapachu warto zastosować olejki eteryczne, których woń będzie unosić się po mieszkaniu jeszcze długo po zakończonym zabiegu.

W jaki sposób masować ciało?

Szczotkowanie na sucho powinno się zaczynać ruchami kolistymi od dolnych partii ciała w kierunku serca. Należy pamiętać o tym, by nie uciskać mocno ciała – pozwala to zapobiec powstawaniu podrażnień. Całość zabiegu raczej nie powinna przekraczać 10 minut. Ciało może się lekko zaczerwienić, dlatego podczas masowania lepiej omijać wrażliwe miejsca (np. biust).

Jakie są przeciwwskazania do wykonywania suchego szczotkowania?

Ostrożność powinny zachować przede wszystkim osoby ze słabymi naczynkami krwionośnymi, poszerzonymi naczyniami oraz żylakami. Zaawansowana postać niewydolności żylnej niejako dyskwalifikuje z tego wykonywania tej czynności. W przypadku mniejszych zmian można używać szczotki, jednak pod prysznicem – rezygnując z suchego szczotkowania.

Szczotka szczotce nierówna

Szczotki do masażu na sucho są dostępne w wielu wersjach – z długą rączką, z drewnianymi i plastikowymi uchwytami, z dodatkowymi masażerami wewnątrz, a także z różnego rodzaju włosiem. W sklepach dostać można m.in. szczotki z wypełnieniem z włókien agawy.

Udostępnij