urodomania.pl

Blog tematyczny o modzie, zdrowiu i stylizacjach.

LifestyleUroda

Kiedy warto stosować peeling do ust?

Kiedy warto stosować peeling do ust?

Peeling do ust do kosmetyk, który przywraca im naturalny i intensywny kolor oraz zdecydowanie poprawia ich wygląd. Jego działanie jest szczególnie widoczne w przypadku spierzchniętych ust, a produkt może być z powodzeniem przygotowywany w warunkach domowych.

Kiedy warto sięgać po tego typu produkt?

Peeling do ust to produkt, który skutecznie usuwa martwy naskórek. Pozbycie się warstwy rogowej jest szczególnie zalecane w przypadku nadmiernie wysuszonych ust. W tym przypadku kosmetyk umożliwia poprawę kolorytu ust oraz wpływa na ich miękkość i gładkość. Co ważne, tego typu preparat może być z powodzeniem stosowany przez cały rok. W zimie usta są bowiem podatne na pękanie na skutek oddziaływania niskiej temperatury i wiatru, zaś latem – w związku z nadmierną ekspozycją na promieniowanie słoneczne.

Na jaki kosmetyk warto się zdecydować?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępnych jest wiele tego typu kosmetyków, które są zróżnicowane pod względem składu, konsystencji i ceny. Mogą to być na przykład produkty w formie sztyftu. Tego typu pomadka zawiera drobne złuszczające martwy naskórek kryształki i może być stosowana nawet kilka razy dziennie. Peeling w słoiczku powinien być stosowany rzadziej. Zawiera on nieco większe kryształki i służy do wykonywania delikatnego masażu służącego złuszczaniu zrogowaciałej warstwy rogowej ust. Niezależnie jednak od formy, kosmetyk powinien zawierać jedynie wysokogatunkowe surowce, które nie powodują podrażnień i reakcji alergicznych.

W jaki sposób można przygotować peeling do ust samodzielnie w domu?

Przygotowanie domowego produktu daje pewność co do rodzaju i jakości zastosowanych składników. Domowy kosmetyk może być z powodzeniem przygotowany z tłoczonego na zimo oleju roślinnego, w tym oliwy z oliwek, oleju kokosowego lub ze słodkich migdałów oraz cząsteczek ściernych. W tym przypadku doskonale sprawdzą się choćby: kryształki soli, cukru trzcinowego, ziarna zbóż, zmielone łupiny orzechów, fragmenty liści i płatków kwiatów, a nawet pestki owoców. W celu przygotowania produktu poszczególne składniki należy ze sobą wymieszać i stosować z rozwagą. Skóra na wargach jest bowiem delikatna i łatwo ulega uszkodzeniu. Do domowego kosmetyku w zależności od indywidualnych potrzeb oraz preferencji można dodać ulubione przyprawy, jak również olejki etyczne czy aromaty spożywcze. Co ważne, wybrane dodatki wpłyną nie tylko na kolor, zapach i smak produktu, ale przełożą się również na jego określone właściwości, w tym na przykład skuteczną regenerację lub nawilżanie skóry.

Udostępnij