urodomania.pl

Blog tematyczny o modzie, zdrowiu i stylizacjach.

Lifestyle

Jak rozjaśnić ciemne włosy?

Jak rozjaśnić ciemne włosy?

Rozjaśnione włosy odejmują lat i pięknie prezentują się o każdej porze roku. Dlatego nic dziwnego, że wiele pań decyduje się na diametralną zmianę koloru, aby poprawić swój wygląd. Rozjaśnianie ciemnych włosów zajmuje więcej czasu i wymaga zastosowania odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych. Dzisiaj podpowiemy Ci, co możesz zrobić, żeby uzyskać wymarzony kolor!

Czy można rozjaśnić ciemne włosy?

Ciemne włosy dodają tajemniczości i elegancji. Jednak jeśli znudził Ci się Twój naturalny odcień lub chcesz odmienić swój wizerunek, to warto zdecydować się na rozjaśnienie ciemnych włosów. W przypadku włosów czarnych lub ciemnobrązowych uzyskanie jasnego blondu jest jak najbardziej możliwe. W tym celu musisz przygotować się na co najmniej kilka zabiegów koloryzacji, które umożliwią Ci stopniowe rozjaśnienie włosów, aby finalnie otrzymać pożądaną barwę. Zabiegi należy rozłożyć w czasie, ponieważ każda koloryzacja osłabia włosy. Pierwsze rozjaśnienie może spowodować, że włosy będą rude lub jasnobrązowe. Każda kolejne farbowanie przybliży Cię do upragnionego celu w postaci jasnych, zdrowych i doskonale odżywionych blond włosów.

Jak rozjaśnić ciemne włosy? – poznaj sprawdzone sposoby

Rozjaśnianie ciemnych włosów wymaga odpowiedniego przygotowania. Dlatego wiele osób decyduje się na wykonanie tego zabiegu w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Doświadczony fryzjer najpierw oceni stan Twoich włosów, a następnie zaproponuje Ci kilka zabiegów, dzięki którym bezpiecznie rozjaśnisz ciemne włosy. Jeśli nie masz czasu na wizytę u specjalisty, możesz też przeprowadzić koloryzację samodzielnie przy użyciu dobrej jakości preparatów. Jak uzyskać blond włosy? W tym celu sięgnij po markowy rozjaśniacz do włosów, który pozwala na uzyskanie aż o 9 tonów jaśniejszego koloru. Dobre kosmetyki do rozjaśniania powinny zawierać bezpieczne i sprawdzone składniki. W zestawie do rozjaśniania ciemnych włosów znajdziesz takie produkty jak:

  • puder rozjaśniający,
  • krem rozjaśniający,
  • krem utleniający,
  • odżywkę do włosów.

Szczegółowe informacje dotyczące poprawnej aplikacji kosmetyków rozjaśniających umieszcza się wewnątrz opakowania. Jeśli zastosujesz się do instrukcji, szybko uzyskasz pożądany kolor, a Twoje włosy będą wzmocnione, piękne i lśniące.

Rozjaśnianie ciemnych włosów — domowe sposoby

Ciemne włosy możesz też skutecznie rozjaśnić przy użyciu domowych sposobów. Istnieje wiele naturalnych substancji, które mają właściwości rozjaśniające. Obecnie dużą popularnością cieszy się na przykład sok z cytryny, płukanka z rumianku lub maseczka z miodu. Jednak warto pamiętać, że naturalne sposoby mogą być niewystarczające, aby uzyskać bardzo jasny odcień blondu. Jeśli zależy Ci na platynie lub popielatym blondzie, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie dobrej jakości rozjaśniacz do włosów.

Podczas rozjaśniania ciemnych włosów bardzo ważna jest ich prawidłowa pielęgnacja. Pomiędzy kolejnymi zabiegami powinnaś stosować odżywki i maseczki, które wzmocnią strukturę włosów i wyraźnie poprawią ich kondycję. W tym szczególnym okresie unikaj mechanicznego suszenia włosów i zrezygnuj ze stosowania prostownicy. W efekcie szybciej uzyskasz pożądany rezultat, a Twoje włosy będą pięknie rozjaśnione, gęste i lśniące.

Materiał oznaczony

Udostępnij