urodomania.pl

Blog tematyczny o modzie, zdrowiu i stylizacjach.

DietaZdrowie

Jak przyspieszyć metabolizm – praktyczne sposoby

Jak przyspieszyć metabolizm – praktyczne sposoby

W pewnym wieku przemiana materii po prostu zwalnia. Możesz jeść nawet mniej niż dotychczas, a waga stoi jak zaklęta lub – co gorsza – zaczyna wzrastać. Na szczęście to wszystko da się jeszcze naprawić. Z poniższych krótkich porad dowiesz się, jak przyspieszyć metabolizm, by znów chudnąć.

Zwiększ ilość błonnika w diecie

Dieta bogata w błonnik pokarmowy to podstawa szybkiej przemiany materii. Błonnik to naprawdę wyjątkowa, niezwykle pomocna substancja. Ludzki organizm jej nie wchłania, tak więc przedostaje się ona do układu pokarmowego i tam zaczyna pęcznieć, zwiększając uczucie sytości, a przy okazji skupiając w sobie wszystkie pokarmy wraz z wodą. Efekt jest taki, że pod wpływem diety wysokobłonnikowej zaczynasz po prostu częściej i łatwiej się wypróżniać. Twój organizm na bieżąco pozbywa się toksyn i zalegających w nim substancji. Nie dość, że dzięki temu szybciej chudniesz, to jeszcze do tego zdrowiejesz i czujesz się lepiej.

Pij wodę

Błonnik nie zadziała jednak w odpowiedni sposób, w przypadku gdy jego zwiększone spożycie nie będzie iść w parze ze zwiększonym spożyciem wody. Substancja ta potrzebuje jej do tego, by prawidłowo zadziałać. W przeciwnym wypadku może wywołać odwrotny i niepożądany efekt i doprowadzić nawet do bolesnych zaparć. Woda sama w sobie przyspiesza zresztą metabolizm. Pij ją codziennie i to w odpowiednio dużych ilościach – 2 litry na dobę to minimum.

Zadbaj o aktywność fizyczną

Osoby, które szukają sposobu na to, jak przyspieszyć metabolizm, często niestety koncentrują się wyłącznie na diecie lub co gorsza suplementacji, podczas gdy sposób żywienia sam w sobie na niewiele się zda, jeżeli jelita nie zostaną odpowiednio rozruszane. Trzeba zapewnić im jakąś dodatkową stymulację. Codzienna porcja ruchu to nie tylko sposób na spalenie kalorii, ale też i sposób na rozkręcenie uśpionego układu pokarmowego. Każda aktywność fizyczna, nawet tak prosta jak spacer, zadziała pod tym kątem bardzo pozytywnie. Najlepsze będą jednak dłuższe biegi oraz interwały. Te dwie aktywności potrafią zmaksymalizować pracę każdego układu pokarmowego.

Polub się z kofeiną

Ostatnia porada jest chyba najprostsza i najprzyjemniejsza do zastosowania. Jeżeli szukasz jakiegoś doraźnego środka na przyspieszenie metabolizmu, sięgnij po prostu po… kawę! Najlepiej tą parzoną ze świeżo zmielonych jakościowych ziaren, choć każda inna też powinna być dobrym wyborem. Kofeina to jeden ze skuteczniejszych stymulantów. Zamiast brać suplementy na metabolizm, sięgnij po małą czarną.

Udostępnij